poznaj NASZ ZESPÓŁ

Daria Skowyra-Rauer

Instruktor Pole Dance, Pilates, Acro Stretching

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kierunek Turystyka i Rekreacja ze specjalizacją Pedagogika Czasu Wolnego. Instruktor rekreacji MEN. Instruktor Pole Dance Polskiego Stowarzyszenia Pole Sport Polska, Stretchingu i Pilates. Założycielka i właścicielka studia.

Od 2012r. prowadzi regularne zajęcia z pole dance (akrobatyka na drążku pionowym), od poziomu całkiem początkującego do średnio zaawansowanego. Przykłada ogromną uwagę do techniki wykonywanych trików, uzupełniając zajęcia o treningi wzmacniające i stabilizujące. Na zajęciach udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, ale niektóre wymagają więcej czasu.

Daria regularnie poszerza swoje kwalifikacje poprzez szkolenia i warsztaty z różnych technik, które jej zdaniem niezbędne są do bezpiecznego trenowania pole dance.

Przede wszystkim są to:

– szkolenie Pilates, Pilates z przyborami (Reha-Fit i AeroActive)

– warsztaty Stretching, Pilates flow, Joga funkcjonalna (Fitness University)

– Stretching Powięzi, Stretching w parach (Open Mind)

– Mobility (AeroActive)

– stanie na rękach (Klaudia Nowak, Sebastian Parat, Krystian Izert)

– Sekrety Stretchingu – Extensio Stretching i Body Method (Natalia Maria Wojciechowska)
– zajęcia z tańca współczesnego (Krakowski Teatr Tańca)

– warsztaty baletowe i stretchingowe (Dominika Staniszewska – White Point Shoes)

– szkolenie stretching w sportach gimnastycznych (Wrocławskie Centrum Sportów Gimnastycznych)

– warsztaty Trening Funkcjonalny dla Tancerzy (Martyna Samek-Kozik)

– szkolenie TrainLikeDancer – przygotowanie motoryczne tancerzy (Beata Nawrot)

Od dziecka związana ze sportem w różnych postaciach: gimnastyka, narciarstwo, siatkówka, wędrowne obozy rowerowe, piesze wycieczki górskie, obozy żeglarskie. Wieloletni instruktor narciarstwa SITN PZN (nauka dzieci, młodzieży i dorosłych, prowadzenie kursów kwalifikacyjnych). Przez kilka lat także wychowawca kolonijny na letnich i zimowych obozach sportowych. Przez 6 lat trenowała belly dance (taniec brzucha), biorąc udział w Mistrzostwach Polski PTT i Europy IDO (solo oraz z rewia orientalna). Przez jakiś czas instruktor tańca orientalnego oraz zajęć tanecznych z elementami belly dance dla dzieci.

Maciej Rauer

Trener Personalny, Fotograf, instruktor zajęć grupowych

Absolwent Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Założyciel i właściciel studia.

Sport od zawsze pełnił w jego życiu ogromną rolę. Przez wiele lat wyczynowo uprawiał narciarstwo zjazdowe, następnie biegi górskie a teraz próbuje swoich sił w Triathlonie i przygotowuje się do startu na pełnym dystansie zawodów IRONMAN.

 

Jako trener nieustannie pracuje nad swoim warsztatem poprzez regularne kursy i szkolenia. Posiadane uprawnienia i umiejętności:

– Instruktor Kulturystyki Polskiej Akademii Sportu

– Instruktor rekreacji ze specjalnością narciarstwo zjazdowe

– Instruktor sportu ze specjalnością narciarstwo alpejskie

– Instruktor Nordic Walking – LEKI

– Szkolenie z tapingu medycznego

– Szkolenie Mobility w Aero Active

– szkolenie stretching w sportach gimnastycznych we Wrocławskim Centrum Sportów Gimnastycznych

– kurs masażu klasycznego i relaksacyjnego

Ponadto uczestnik wykładów i szkoleń dotyczących dietetyki oraz treningu siłowego, także pod kątem insulinooporności. 

Teoretyk i praktyk. Przywiązuje ogromną uwagę do techniki wykonywanych ćwiczeń. Zwraca uwagę na wady postawy i wdraża ich korygowanie poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia.

Każde ćwiczenie, czy wykonywany ruch, rozkłada na czynniki pierwsze pod względem anatomii oraz biomechaniki ruchu, aby jego podopieczni pracowali jak najbardziej efektywnie i w jak najmniejszym stopniu byli narażeni na kontuzje.

Zuzanna Nachyła

Instruktor Pole Dance, Pole Kids, Pole Exotic i Floorwork

Certyfikowana instruktorka Vertical Dance oraz dyplomowana choreografka i instruktorka tańca. Tancerka i choreografka polskiego Teatru Tańca Terpsychora.

Jej specjalnością są choregrafie w stylu art łączące różne techniki tańca – szczególnie taniec współczesny oraz jazz, exotic flow i spin pole (rura obrotowa).

Ma na swoim koncie liczne występy na zawodach Pole Dance. 

Najważniejsze osiągnięcia to:

2 miejsce semi final Czech Exotic Open 22 kat. exotic elite

1 miejsce Czech Exotic Open 21 kat. exotic professional

1 miejsce International Pinup Competition 2020 kat. duety art 

3 miejsce International Pinup Competition 2020 kat. exotic professional 

2 miejsce Pole Universe Ukraine 2019 kat. duety professional

2 miejsce – Pole Universe Ukraine 2019 kat. exotic

Edyta Uriasz

Instruktor Pole Dance i zajęć wzmacniających

Jak w filmach z uniwersum DC, za dnia niczym Clark Kent spędza czas za biurkiem, zawodowo dbając o bezpieczeństwo systemów informacyjnych i aplikacji. Po to, by wieczorami wpaść na salę treningową i uczyć kursantów Supermana 🙂

Od kilku lat z sukcesami trenuje akrobatykę powietrzną na drążku (finalistka konkursów Pole Art Experience oraz Pole Dance Show). Certyfikowany Instruktor Pole Dance.

Swoją przygodę z pole dance zaczynała od totalnych podstaw i „rurka” była jej pierwszym większym kontaktem ze sportem. Nie było łatwo. Ale dzięki takiemu doświadczeniu każdego dnia udowadnia, że regularną pracą naprawdę dużo można osiągnąć, czasem po prostu trzeba trenera, który w Ciebie uwierzy 😉

Jej specjalnością są zajęcia wzmacniające i przygotowanie pod wybrane siłowe i dynamiczne elementy na drążku, gdzie rozkładając na czynniki pierwsze, oswaja trudniejsze kombinacje. Odnajduje się również w bardziej spokojnym rozciąganiu czy układach choreograficznych, pole choreo i exotic.

Ciągle rozwija wiedzę przez uczestnictwo w kursach, szkoleniach i obozach sportowych (m.in. z Agatą Jarzebowską, Patrykiem Rybarskim, Bendy Kate, Iwoną Drzymałą, Maxem Riznykiem, Krystianem Izertem, Olgą Lefterovą, Malwiną GS, Klaudią Nowak i innymi).

Barbara Mendyka-Jarominek

Instruktor Pole Dance

Absolwentka Wydziału Orientalistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, który ukończyła na dwóch kierunkach – arabistyce i turkologii – a co za tym idzie ogromna miłośniczka obcych kultur, różnorodności, egzotyki i obalania wszelkich stereotypów (również tych dotyczących pole dance).

Basia jest certyfikowanym instruktorem pole dance oraz finalistką i laureatką konkursów pole dance i pole art, a jej znakiem rozpoznawczym są radosne, żywiołowe choreografie w klimacie retro. Najbliższą jej sercu i estetyce formą pole dance jest jednak pole sport i to z nim chciałaby związać swoją przyszłość.

Dotychczasowe osiągnięcia na zawodach Pole Dance to:

3 miejsce Pole Dance Show 2022 kat. semi pro

finalistka Pin Up International Championship 2020 kat. semi pro

4 miejsce Pole Art Experience 2020 kat. semi pro

1 miejsce Sensual Championship 2019 kat. amator pro

2 miejsce Pole Dance Show 2019 kat. amator

Na swoich zajęciach Basia przede wszystkim skupia się na dokładności wykonywanych elementów. Wyznaje zasadę – lepiej wolniej i dokładniej niż szybko i „byle jak”, podkreślając równocześnie, że progres to kwestia bardzo indywidualna.

„Dla niektórych sukcesem będzie wykonanie jakiegoś elementu, dla kogoś innego – samo przyjście na zajęcia i przełamanie swojego strachu”. Uważa też, że miarą prawdziwego sukcesu jest przede wszystkim systematyczność i determinacja. Zależy jej na wsparciu swoich podopiecznych, budowaniu ich wiary w siebie, oraz stworzeniu takiej atmosfery, żeby każdy na zajęciach mógł poczuć się komfortowo. Kocha tricki siłowe i dużą wagę przywiązuje do ćwiczeń wzmacniających. Zarówno w pole dance jak i w życiu stara się kierować dwoma mottami naszego studia „Do it with real passion or not at all” i „never back down”. 

Na co dzień pielęgnuje swoją miłość i fascynację do Turcji poprzez pracę w branży HR właśnie z językiem tureckim. Po pracy, z nie mniejszym zaangażowaniem trenuje i uczy pole dance.

Maja Tkaczyk

Instruktor Pole Dance

Edyta Wiśniewska

Instruktor Pole Dance i Pole Contemporary

Na co dzień projektant rzeczy wszelakich – architekt, grafik oraz początkujący front-end deweloper.

Wieczorami realizuje kolejny, dawno wymarzony pomysł na siebie o byciu instruktorem.

Uczestniczka zawodów Pole Art Experience oraz International Pinup Competition (2020), gdzie debiutując dwukrotnie stanęła na podium.

Świeżo upieczony certyfikowany Instruktor Pole Dance. Spędziła ok. 2 lata tańcząc w Teatrze Tańca Współczesnego w Zabrzu „Teatr Wyobraźni”, również odnosząc sukcesy jako zespół.

Urodzony sportowy maniak, osiedlowy „trzepakowy akrobata” z niepodważalną miłością do tańca. Fascynuje się ogólnopojętą sprawnością ludzkiego ciała, szczególnie w wymiarze akrobatycznym – jak zaskakująco nieograniczone są jego możliwości przy odpowiednim nakładzie pracy.

Pole Dance „wymyśliła sobie” zmagając się z kontuzjami i leczeniem, szukając alternatywnej formy tańca, która odciąży nogi, a górna część ciała przejmie większość pracy. Rurka w naturalny sposób połączyła dwie fascynacje – akrobatykę i taniec. W organiczny sposób przeszła z trzepaka na drążek pionowy 😊.

W pole dance najbardziej podziwia pozornie bezwysiłkową grację, za którą kryje się ogromna siła oraz dynamiczne elementy, które w połączeniu z floorworkiem tworzą płynny, naturalny i niewymuszony ruch.

Jako trener, uwielbia uczyć jak krok po kroku okiełznać triki dynamiczne oraz siłowe, dbając o najdrobniejsze techniczne szczegóły, które bardzo skrupulatnie wyłapuje, oraz tworząc odpowiednie progresje. Poza tym, ma ambicję by przemycić taniec współczesny do swojego trenerskiego świata, oferując naukę trików akrobatycznych floorwork (z drążkiem i bez) oraz pracy z naturalnym „flow” ciała na bazie choreografii.

Mariusz Jarominek

Instruktor tańca

Anna Pawlik

Instruktor Aerial Silks i Aerial Hoop

nowy trener

Instruktor